Zapowiedzi Anime – Zima 2013/14 – część 2

Zapowiedzi Anime – Zima 2013/14 – część 2

Drugi post z zapowiedziami z sezonu zimowego 2013/14, a w nim:

  • Hamatora The Animation
  • Hoozuki no Reitetsu
  • Inari, Konkon, Koi Iroha.
  • Mahou Sensou
  • Maken-Ki! Two
  • Mikakunin de Shinkoukei
  • Nisekoi
  • Nobunaga the Fool

Zapraszam!

Hamatora The Animation

hamatora-poster

Info

Japoński tytuł

ハマトラ THE ANIMATION

Studio

NAZ

Źródło

Manga

Reżyser

Seiji Kishi, Hiroshi Kimura

Odcinki

TBA

Muzyka

Premiera

08.01.2014

Gatunki

Shounen, Supermoce

PV

Opis

„Minimum” czy też „minor miracle”, tak zostały nazwane nadnaturalne zdolności, które posiada tylko garstka ludzi. Ci którzy je posiadają nazywani są „Minimum Holders”.

Moim zdaniem...

Opis bardzo tajemniczy, z trailera też dużo dowiedzieć się nie można. Kreska ciekawa, a w połączeniu z muzyką mam wrażenie, że animie będzie podobne do Durarara!!

Hoozuki no Reitetsu

hozuki-poster

Info

Japoński tytuł

鬼灯の冷徹

Studio

Wit Studio

Źródło

Manga

Reżyser

Hiro Kaburaki

Odcinki

TBA

Muzyka

Tomisiro

Premiera

10.01.2014

Gatunki

Komedia, Fantasy, Okruchy życia, Moce nadprzyrodzone

PV

Opis

Hoozuki jest prawą ręką Enmy, króla piekieł. Spokojny, ale potrafiący zaleźć za skórę, Hoozuki rozwiązuje mniejsze lub większe problemy sprawiane przez potępione dusze czy inne demony. Swój wolny czas poświęca na hobby, którym jest uprawa „Goldfish Flowers” (rośliny ze złotymi rybkami zamiast kwiatów ^^) czy też przymilanie się do ślicznych zwierzątek.

Moim zdaniem...

Wygląda zachęcająco i znając życie, seria będzie bardzo idiotyczna i pełna czarnego humoru. Żeby tylko twórcy zbytnio nie przesadzili. Poczekam, aż zakończy się emisja i może dopiero wtedy obejrzę.

Inari, Konkon, Koi Iroha.

inari-poster

Info

Japoński tytuł

いなり、こんこん、恋いろは。

Studio

Production IMS

Źródło

Manga

Reżyser

Tooru Takahashi

Odcinki

10

Muzyka

Premiera

16.01.2014

Gatunki

Komedia, Romans, Szkoła, Supermoce

PV

Opis

Fushimi Inari to nieśmiałą i niczym nie wyróżniająca się uczennica gimnazjum, mieszkająca w dzielnicy Kyoto, Fushimi (nazwisko bohaterki ^^). Jest po uszy zakochana w koledze z klasy, nazwiskiem Tanbabashi, ale nie potrafi zebrać się na odwagę i wyznać mu swoich uczuć. Pewnego dnia, w podzięce za uratowanie lisiego szczeniaczka, lokalne bóstwo Ukanomitama-no-kami obdarowywuje Inari zdolnością zmiany postaci.

Moim zdaniem...

Czytam na bieżąco mangę i muszę powiedzieć, że jest bardzo przyjemna. Martwi mnie tylko liczba odcinków – dlaczego tak mało? Pewnie przez to większość wątków zostanie pominięta lub ucięta w końcówce, a wtedy można modlić się o kolejny sezon. Na 100% będę oglądał.

mahou-poster

Info

Japoński tytuł

魔法戦争

Studio

Madhouse

Źródło

Light Novel

Reżyser

Yuzo Sato

Odcinki

TBA

Muzyka

Premiera

10.01.2014

Gatunki

Akcja, Fantasy, Magia

PV

Opis

Takeshi Nanase zwyczajny uczeń liceum, prowadzący najzwyczajniejsze życie, ale posiadający nieco mroczną przeszłość. Jego życie staje do góry nogami, gdy pewnego dnia spotyka dziewczynę imieniem Mui, która oznajmia mu, iż zamieniła go w maga. Od tego momentu Takeshi musi stawić czoła innym magom oraz prawdzie o świecie, w którym dotychczas żył.

Moim zdaniem...

Wam też dziewczyna i chłopak z plakatu przypominają Saber i Gilgamesza z serii Fate? Mam wrażenie, że w anime będzie masa wątków + drugie tyle bijatyk, a na koniec i tak nie będzie wiadomo o co chodziło… Na razie odpuszczam, może kiedyś nadrobię.

Maken-Ki! Two

maken-poster

Info

Japoński tytuł

マケン姫っ!通

Studio

Xebec

Źródło

Manga

Reżyser

Hiraku Kaneko

Odcinki

10

Muzyka

Premiera

15.01.2014

Gatunki

Akcja, Ecchi, Sztuki walki, Szkoła, Supermoce, Harem

PV

Opis

Drugi sezon ociekającego fanserwisem anime.

Historia kręci się wokół Takeru Ohyamy – typowego zboczonego nastolatka. Szkoła, do której wstąpił nie wymagała egzaminów wstępnych i niedawno przestała być tylko dla dziewcząt. Niestety, marzenia o szczęśliwych latach szkolnych w towarzystwie pięknych niewiast, szybko pryskają, gdy okazuje się, że szkoła nie jest taka zwykła, jak mu się wydawało. Każdy z uczniów posiada Maken, specjalny przedmiot, który pozwala korzystać z magicznych zdolności podczas pojedynków. Takeru ma tego pecha, że żaden Maken nie jest z nim kompatybilny…

Moim zdaniem...

Trzeba powiedzieć szczerze – nie każdy lubi takie anime, głównie ze względu na to, iż skierowane jest do męskiej części widowni. W przypadku Maken-Ki! dochodzi fakt, że niektóre sceny przypominają te z hentai. Jest to typowy odmóżdżasz, fabuła sięga dna, a ogląda się go tylko dla fanserwisu. Widziałem pierwszy sezon, czytałem mangę, więc pewnie ten też obejrzę.

Mikakunin de Shinkoukei

mikakunin-poster

Info

Japoński tytuł

未確認で進行形

Studio

Dogakobo

Źródło

Manga

Reżyser

Yoshiyuki Fujiwara

Odcinki

TBA

Muzyka

Jun Ichikawa

Premiera

09.01.2014

Gatunki

Okruchy życia

PV

Opis

W dniu swoich 16 urodzin, Kobeni Yonomori dowiaduje się, iż została zaręczona z chłopakiem w jej wieku, Hakuyą Mitsumine. Narzeczony wraz ze swoją młodszą siostrą Mashiro, wprowadzają się do Kobeni oraz jej starszej siostry Benio. Czwórka rozpoczyna wspólne życie pod jednym dachem.

Moim zdaniem...

Może być warte uwagi, a po trailerze wnioskuję, że będzie w tej serii trochę komedii. Chyba się skuszę ;)

Nisekoi

nisekoi-poster

Info

Japoński tytuł

ニセコイ

Studio

SHAFT

Źródło

Manga

Reżyser

Akiyuki Shinbou

Odcinki

TBA

Muzyka

Premiera

11.01.2014

Gatunki

Komedia, Romans, Shounen

PV

Opis

Choć Raku Ichijou to przeciętny uczeń liceum, jego rodzina do przeciętnych nie należy. Bohater to syn szefa Yakuzy i często – chcąc, nie chcąc – zostaje wplątany w ‚sprawy rodzinne’. Jako dziecko obiecał pewnej dziewczynce, że ją poślubi, jak tylko ponownie się zobaczą. Jako dowód zawartej obietnicy Raku otrzymał wisiorek, a dziewczynka zachowała do niego klucz. Pewnego dnia do klasy bohatera dołącza nowa uczennica – Chitoge Kirisaki. W wyniku serii niefortunnych wydarzeń (m.in. ‚spraw rodzinnych’) Raku i Chitoge muszą udawać, że są parą. Nie jest łatwo, ponieważ działają na siebie jak płachta na byka. Cała sytuacja przekreśla jakiekolwiek szanse Raku u swojej innej koleżanki z klasy, Kosaki, w której był zakochany od dłuższego czasu.

Moim zdaniem...

Kolejna adaptacja mangi, którą czytam (mangi, które czytam dostają anime – albo jest na to moda, albo po prostu za dużo czytam ^^). Fajna komedia romantyczna, choć muszę przyznać, że autor mógł ją dawno sensownie zakończyć, bo przeradza się w tasiemca. Ciekaw jaki wątek ukażą w anime i jaka będzie końcówka. Oglądam na 100%.

Nobunaga the Fool

nobunaga-poster

Info

Japoński tytuł

ノブナガ ザ フール

Studio

Satelight

Źródło

Original

Reżyser

Hidekazu Sato

Odcinki

13

Muzyka

Premiera

06.01.2014

Gatunki

Akcja, Sci-fi, Mecha

PV

Opis

Zachodnia i Wschodnia Planeta. Dawno, dawno temu obie były związane Smoczym Pulsem. Cywilizacja, której niegdyś się powodziło, stała się tylko sennym marzeniem. Obie planety pogrążone są w niekończącej się wojnie. Porządek na świecie mógłby przywrócić tylko powrót rzadkiej technologii, znanej pod nazwą „sacred treasures”. Wiedzę o niej posiada tylko jedna dziewczyna. Pochodząca z Zachodniej Planety Jeanne Kaguya d’Arc, otrzymuje wizję zbawiciela, który ocali światy. Bohaterka wyrusza w podróż na Wschodnią Planetę.

Moim zdaniem...

Postacie z imionami znanych ludzi z historii? Hmm… Wydaje mi się, że tytuł będzie dość ciężki w odbiorze i trochę pokręcony. Odpuszczam.