Poyopoyo Kansatsu Nikki

Od poprzedniego wpisu minął już ponad miesiąc. Wszystkich, którzy powoli zaczęli się zastanawiać czy może już umarłem, zapewniam – jeszcze żyję i mam się dobrze ;) Ostatnimi czasy byłem dość zabiegany… Ale wracając do tematu – jako że blog w pierwotnym zamyśle nie miał być poświęcony tylko recenzjom figurek, więc dzisiaj kilka słów o anime, które rozbawiło mnie do łez: Poyopoyo Kansatsu Nikki (ポヨポヨ観察日記)

Info

Anime o życiu rodzinki Sato, która przygarnęła bardzo krąglutkiego kota i nazwała go Poyo.
Typ: TV
Odcinków: –
Status: Aktualnie emitowany
Emitowany: Sty 8 2011 do –
Produkcja: Studio Deen, DAX Production
Gatunek: Komedia, Okruchy życia, Seinen
Czas trwania: 3 min.
Kategoria wiekowa: G – All Ages

Już na wstępie muszę powiedzieć, iż dawno żadne anime nie dostarczyło mi takiej dawki śmiechu jak Poyopoyo. Długość odcinka nie jest może imponująca – to tylko trzy minuty, ale w tych trzech minutach, autorom udało się idealnie przedstawić obraz typowego kota. Hmm… Może nie aż tak typowego – Poyo bardziej przypomina kulę futra niż kota. Rzadko spotyka się w anime koty w takiej postaci… Oczywiście nie można zapomnieć o Nyanko-sensei z Natsume Yuujincho :)

Fabuły jako takiej nie ma – całość jest zlepkiem śmiesznych sytuacji z Poyo na czele, ale w których biorą udział również członkowie rodziny Sato: Moe – ‚buisness woman’, nadal mieszkająca z rodzicami, która potrafi się spić do nieprzytomności i zasnąć na środku ulicy; Hide – brat Moe, mający aż nadto wolnego czasu (NEET?), do tego ma na pieńku z Poyo; Shigeru – głowa rodziny, po jego zachowaniu względem Poyo można powiedzieć: ‚kot – rzecz święta i nie ruszać’ :]

Kreska być może wielu nie zachwyci, ale nie ma też co narzekać. Wszystkie tła wyglądają jak rysowane kredką, kolory są jasne, a postacie niezbyt szczegółowe. Ale kogo to obchodzi? Ważne, że kot jest okrągły :]

Dobór seiyū nie jest imponujący (anime trwa w końcu tylko 3 minuty), ale w ekipie znajdziemy takie perełki jak Ikue Ootani, która użycza głosu Poyo. Pewnie niewielu z Was ją kojarzy, ale z całą pewnością znacie Pikachu. Tak jest, to właśnie ona podkładała głos pod najbardziej znanego pokemona na świecie ;). Jest jeszcze Akira Kamiya, wcielający się w rolę ojca, a którego możecie kojarzyć z takich serii jak Detective Conan, Urusei Yatsura czy Getter Robo.

Ogólnie rzecz biorąc, Poyopoyo Kansatsu Nikki ogląda się z wielką przyjemnością i uśmiechem na twarzy. Anime jest krótkie, więc bez problemu możemy je obejrzeć podczas przerwy w pracy, uczelni bądź pomiędzy codziennymi obowiązkami – to w końcu tylko trzy minuty ;) I oczywiście najważniejszy powód: kot w tym anime jest OKRĄGŁY!

Screeny

Nya!

Puszysta podusia (kij z tym, że to środek ulicy) :)

BOO!

I co tu zrobić, jak kot zagradza przejście...

Like a boss! Teraz Poyo ma podusie :D

Chyba już czas na jedzonko - Aktywować napęd warp!

Ups!

Pamiętaj, aby nigdy nie dawać kota dziecom do zabawy!

Eee... To nie może być kot... Prawda?!

Catzilla atakuje!

Pierwsza noc i już zdrada? xD