Nippon-Yasan wprowadza nowy sposób wysyłki

Nippon-Yasan wprowadza nowy sposób wysyłki

Jak pewnie każdy z was już wie, albo i nie, od przyszłego roku Poczta Polska wycofuje niektóre ze swoich usług dot. przesyłek zagranicznych. Niestety, wybierany przez większość ludzi dość tani i sprawdzony Registered SAL ląduje w tej puli :( Japońskie sklepy (m.in. AmiAmi, Big in Japan, Mandarake) poinformowały już na swoich stronach, o wycofaniu tego typu przesyłek dla niektórych krajów – Australii, Danii, Grenlandii, Finlandii, Niemiec, Norwegii, Węgier i Polski. Alternatywą dla Reg. SAL ma być teraz Registered Air Mail. Nie ma się jednak co oszukiwać, ten typ przesyłki jest droższy o ok. 1/3 od SALa (w przeliczeniu na złotówki wychodzi 20 zł drożej).

Nippon-Yasan wychodzi na przeciw swoim klientom z Europy i od 7 stycznia zamierza wprowadzić nowy rodzaj wysyłki – Transi-Logistic:

 • dostawa z Japonii w przeciągu 8-10 dni,
 • w 100% legalna i bez ryzyka dodatkowych kosztów celnych,
 • w atrakcyjnej cenie,
 • paczki objęte specjalną troską na wypadek kradzieży, uszkodzenia lub zagubienia,
 • 2 typy: Standard oraz Express.

Wyglądać ma to mniej więcej tak: NY raz w tygodniu będzie przygotowywać paczki od ludzi, którzy zdecydowali się na taki rodzaj wysyłki. Następnie, jako jeden duży ładunek, paczki polecą samolotem do partnera logistycznego NY, którego siedziba mieści się we Francji. Zadaniem partnera będzie dostarczenie poszczególnych już paczek do zamawiających. Z Transi-Logistic będą mogły skorzystać osoby zamieszkujące kraje Strefy Schengen (z wyłączeniem Szwajcarii oraz francuskich terytoriów zależnych).

W zależności od tego jaki typ przesyłki Transi-Logistic wybraliśmy, już na terenie Europy paczka może do nas dotrzeć w ciągu 24h (Express) lub 48-72 (Standard).

Oferta wydaje się bardzo kusząca i jeżeli cena będzie przystępna, z pewnością sam z niej skorzystam. Zagadką pozostaje jedynie w jaki sposób chcą uniknąć opłat celnych we Francji…

Źródło: Nippon-Yasan

 • TIGRA

  To bardzo zła wiadomość. Tak jak napisałeś, większość wybierała REG SAL z uwagi na koszty i gwarancję. A teraz to dopiero będzie klops. Dopiero na luty mam przewidzianą pierwszą „noworoczną” paczkę z AmiAmi – zobaczę jak się ceny będą kształtowały. Najwyżej dopłacę różnicę, bo sklepu to jednak nie chciałabym zmieniać.

  • Ben

   Bardzo szkoda Reg SALa, ale cóż zrobić :( Nippon-Yasan nie jest taki zły. Wiem z MFC, że niektórzy mieli z nimi niezłe perypetie, ale jak dotąd ja nie mogę narzekać – np. moje paczki zawsze były solidnie zapakowane: większy karton + dużo folii bąbelkowej + karteczka z odręcznymi podziękowaniami za zakup ^^

   Jak tylko AmiAmi wznowi pracę po przerwie świątecznej (4 stycznia, jak mnie pamięć nie myli), biorę u nich jedną figurkę 1/8, którą mają aktualnie na stanie i zobaczę ile będę musiał zapłacić za Reg AirMail. Przynajmniej będę miał porównanie.