Misaka Mikoto od Wave

Misaka Mikoto od Wave

I w końcu się doczekałem. Tak jest! Oto Misaka Mikoto w wersji Beach Queens od Wave. Po ‚przespaniu’ pierwszego pre-ordera z października ubiegłego roku, figurkę udało mi się zamówić w czerwcu, kiedy to ogłoszony został re-stock. Planowana data wydania przypadała na koniec września.

Jeżeli mam być szczery to nie spodziewałem się, że paczka dotrze do mnie zaledwie w ciągu tygodnia. Listonosz musiał mieć niezły ubaw, widząc moją zdziwioną minę.

Ok, już bez zbędnego przynudzania zapraszam do kontynuacji wpisu.

Uwaga: w dalszej części znajduje się duża liczba zdjęć. Ich wczytanie może zająć trochę czasu.

Na początek jednak garść informacji o postaci, którą reprezentuje figurka.

Mikoto Misaka (御坂 美琴) to bohaterka anime Toaru Majutsu no Index oraz Toaru Kagaku no Railgun. Mieszka w Mieście Akademickim, gdzie prowadzony jest eksperyment, który ma na celu rozwijać moce u młodych ludzi. Jak się domyślacie Miasaka jest esperką, której moc klasyfikowana jest na poziom 5, który jest najwyższym jaki do tej pory udało się wyszkolić. Sama bohaterka plasuje się na trzecim miejscu spośród siedmiu najsilniejszych esperów, którzy posiadają właśnie poziom 5.

Misaka uczęszcza do prestiżowej szkoły Tokiwadai. Większość ludzi uważa ją za wzór do naśladowania, jednak w rzeczywistości ma ona porywczy charakter, jest pełna dumy i w większości przypadków zachowuje się jak chłopczyca. Lubi słodkie, dziecinne rzeczy, jak np. piżamę w kwiatki lub Gekotę – popularną maskotkę.

Moc, którą posiada pozwala jej na manipulowanie elektrycznością. Znakiem rozpoznawczym Misaki, jest zdolność do wystrzelenia metalowych przedmiotów, np. żetonów, z niewyobrażalną prędkością. Stąd jej przydomek Railgun.

To tyle o samej postaci. Mam nadzieję, że jeszcze nie posnęliście, ponieważ przechodzimy do mini-recenzji figurki. Na początek trochę danych technicznych:

Specyfikacja
Postać: Misaka Mikoto
Pochodzenie: To Aru Kagaku no Railgun
Wersja: Beach Queens
Skala: 1/10
Wysokość: 16 cm
Cena: ¥ 3 800
Produkcja: Wave
Termin: marzec 2011, wrzesień 2011
Castoff: nie
Detale
Dwa wymienne wyrazy twarzy.
Staw kulkowy, znajdujący się w szyi, umożliwiający ograniczony ruch głową.
MFC Link myfigurecollection.net

Projekt figurki wywodzi się z OVA Toaru Kagaku no Railgun, gdzie możemy zobaczyć Misakę w dokładnie takim samym stroju kąpielowym.

Pudełko.

Oczywiście pierwszą rzeczą, którą zobaczymy po rozpakowaniu paczki jest pudełko, w które zapakowana jest figurka. Jak każdy widzi szału nie ma – przeważa biel, u góry znajdziemy loga producenta i anime, na dole nazwę figurki. Po bokach, jak również z tyłu opakowania znajdują się przykładowe zdjęcia oraz informacje na temat produktu.

W środku znajduje się figurka, dodatkowy wyraz twarzy oraz podstawka.

Figurka.

Po wyciągnięciu z pudełka, nareszcie możemy nacieszyć nasze oczy widokiem bardzo dobrze wykonanego produktu. Całość przerosła moje oczekiwania – zdjęcia, które producent umieszcza zawsze przed wydaniem figurki, nie oddają w ogóle jej uroku. Malowanie oraz odwzorowanie szczegółów stoi na bardzo wysokim poziomie. Naprawdę trudno mi jest się do czegoś przyczepić – jedyną rzeczą do której mam ‚ale’ jest podstawka.

Znajdują się na niej dwa, małe bolce. Teoretycznie mają one spasować w otwory, znajdujące się w stopie figurki i utrzymac całość w równowadze. W praktyce wygląda to jednak inaczej – między podstawką a figurką jest luz, który może skutkować jej przewróceniem. Oczywiście zdarzy się to tylko w sytuacji, kiedy trącimy samą figurkę lub podstawkę. Chyba nie najlepszym pomysłem było by sklejenie wszystkiego ‚kropelką’ :)

Zdjęcia.

Od autora.

To tyle co miałem do powiedzenia/napisania na temat mojego nowego nabytku. Jest to moja pierwsza mini-recenzja. Jest to również moja pierwsza figurka PVC (nieruchoma) – jak dotąd posiadałem tylko Nendoroidy oraz figmy. Mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłem na śmierć :) Figurkę można jeszcze zamawiać w niektórych sklepach, więc jeżeli ktoś po przeczytaniu skusił się na zakup – naprawdę polecam.

Zachęcam również do komentowania, z pewnością macie swoje odczucia odnośnie tej właśnie figurki lub sugestie, co mógłbym poprawić pisząc przyszłe recenzje.