Koty

Chyba większość ludzi uważa, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. Moim zdaniem jest na odwrót – to kot jest najlepszym przyjacielem. To chyba przez to, że mam takie małe, futerkowate stworzonko w domu. Zawsze słyszałem od innych, że koty chodzą własnymi drogami, są takie i owakie. Może i mają swoje sposoby na życie, ale z pewnością nie są tak złe jak to piszą.

Niestety na szacunek u kota trzeba sobie zasłużyć. To nie pies, który przykleja się do każdego. Może się to wydawać śmieszne, ale taka jest prawda. Gdy kot znajdzie już sobie ‘pana’, inni mogą już zapomnieć o zabawie z nim, głaskaniu czy innej formie kontaktu, bez uszczerbku na zdrowiu (mowa tu o podrapanych rękach lub nogach). Wtedy dopiero kot staje się prawdziwym przyjacielem.

Zawsze trwałem w przekonaniu, że każdy kot jest inny, każdy ma swój indywidualny styl bycia kotem. Byłem w błędzie. Tak w zasadzie wszystkie koty zachowują się identycznie, a takie drobne odchyły to właśnie ich indywidualizm. Nie wierzysz? Zobacz poniższe filmiki i powiedz: na ile kot w nich występujący jest podobny do twojego futrzaka?Gdy tak oglądam te animacje, mam wrażenie, że to mój kot był pierwowzorem.

A teraz coś o indywidualizmie kota, a do tego w japońskim stylu! Twój kot tez lubi sobie zjeść ramen na obiad? Nie?! W takim razie zobacz jak kot może jeść makaron:

かわいいね!
Po więcej przygód kota Goma zajrzyj na: http://mycatgoma.com/