Czas na przerwę, czas na…

Czas na przerwę, czas na…

Jedną z rzeczy, które najbardziej kocham w japońskiej kulturze, jest ich piękna tradycja do świętowania zmian – w tym przypadku nadejście nowej pory roku. W Tokio nadal jest zimno, ale z dnia na dzień temperatura się podnosi, co zapowiada nadejście wiosny.

W Japonii wiosna utożsamiana jest z kwitnieniem kwiatów Sakury, które mają symbolizować nowy początek i nadejście lepszych dni. Tyczy się do szczególnie studentów, dla których kwiecień jest początkiem nowego semestru i muszą się przygotowywać do egzaminów końcowych. I tutaj z pomysłem przychodzi firma Nestle. Razem z Japońską Pocztą wypuściła na rynek “キットメール” Kit Mail. Jest to specjalna pocztówka, do której dołączone są czekoladki Kit Kat. Głównym sloganem kampanii jest “キットサクラサクよ” , gra słów: Kit Kat i kwitnące kwiaty Sakury, które niosą motywujące przesłanie.

キットメール

キットメール

“キットメール” zawiera 2 pocztówki, znaczek pocztowy za 140 jenów i oczywiście czekoladki Kit Kat. Rodzina czy przyjaciele mogą napisać wiadomość, która zmotywuje do nauki, nakleić znaczek i wysłać słodką przesyłkę.

Poniżej, reklama telewizyjna promująca Kit Mail, w roli głównej Kitano Kii.

Dziadek kupuje Kit Mail-a i wysyła go do Kitano-chan z wiadomością: “がんばれ!” (daj z siebie wszystko!). Bardzo podnoszące na duchu, bardzo starannie wykonane i do tego zdecydowanie: bardzo japońskie!

Zapraszam na oficjalną stronę Kit Mail.